BYKONU

Bilgi, Ürün, Hizmet Portalı

Leman Elif Çavuşoğlu

Leman Elif Çavuşoğlu

Bursa ceza hukuku avukatı Elif Çavuşoğlu; uzun yıllardır Bursa’da hizmet veren kaliteli bir avukattır. Uzun yıllardır avukatlık alanında kendini geliştirmiş ve müvekkillerine kaliteli hizmetler vermeyi hedef olarak belirlemiştir.

Bursa’da ceza avukatı, aile hukuku, iş hukuku gibi alanlarda üstün hizmetler vermektedir. Bu sayede bir çok kişinin aradığı kişi haline gelmeyi başarmıştır.

1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2008 yılında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.
2009 yılında Bursa’da avukatlık mesleğine başlamış, 2012 yılından bu güne kendi bürosunda bağımsız avukatlık yapmaktadır. Avukatlık mesleğini tecrübe ve bilgileri ile başarılı şekilde gerçekleştirmektedir.

Ceza Avukatı Bursa

Gerek bir boşanma avukatı gerekse bir ceza avukatı olalım tüm alanlarda dahi tek bir amaç ilke edinerek başladık biz bu serüvene. müvekkillerinin ihtiyaçlarına göre en hızlı ve tatminkar çözümleri , mesleğin onuruyla bağdaşacak şekilde sunmayı ilke olarak benimsemiştir.

Ceza hukuku, suç ve ceza kavramlarını inceler ve kamu hukuku alanına giren hukuk dalına denir. Ceza hukuku genel ve özel ceza hukuku olarak ikiye ayrılır. Genel ceza hukukunda suç kavramının maddi ve manevi unsurları, ceza kavramı genel ilkeleri, suçun ortadan kalkma nedenleri ve cezayı ortadan kaldıran nedenler gibi ilkeler yer almaktadır. Özel ceza hukuku ise ülke kanunlarına göre suç sayılan eylemlerin ne olduğunu ve cezalarını belirlemektedir.

Ceza avukatı olarak bilinen avukatlar; ceza hukuku kapsamına giren konularda daha önce araştırma yapmış veya çalışmış, şüpheli yada sanıkların haklarını iyi derecede bilen hukukçulardır.

Ceza Avukatına Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Suç şüphesi altındaysanız, hakkınızda yakalama işlemi yapılmış olsun veya olmasın, bir ceza avukatı vasıtasıyla savunma yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer suçun mağduruysanız aynı şekilde şikayet hakkınızın etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurabilirsiniz.

Kişi; Polis, Jandarma ve Savcılığın suç işlediğine dair suçlamasıyla savunma hakkı başlar. Suçun mağduru ise şikayet hakkının etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurmak gerekir. Suçlama yöneltilmeden doğrudan şahsınızın özgürlüğünü kısıtlama yönünde herhangi bir karar alınması ( yakalama, gözaltına alınma, vb.)yönünde savunma hakkı doğmakta ve talep edilmesi durumunda polis veya jandarma avukatın katılımı olmadan ifade alamaz.

https://elifcavusoglu.av.tr/