BYKONU

Bilgi, Ürün, Hizmet Portalı

Yatak Böcekleri Hakkında

Yatak Böcekleri Hakkında

Yatak Böcekleri Hakkında; Günün yorgunluğunu atabilmek için uyumak gerekir. Uyku, insanın zinde kalması ve dinlenmesi için çok önemlidir. İnsan için gece uyumak çok sağlıklıdır. Olası bir durumlarda uykunuzun kaçması yada uyuyamamak adeta ceza gibidir. Konforlu bir şekilde uyumak için yatak seçiminde dikkatli olunmalıdır. Çünkü bazen yataklar üzerinde böcekler oluşabilir ve bu durum sizleri rahatsız edebilir.

Yatak Böcekleri

Yataklar, çok sık yıkanabilen, temizlenebilen bir eşya olmadığı için yatak üzerinde böcek olma ihtimali çok yüksektir. Gözle görülmeyen bu canlılar, yatak temiz görünse de yatak üzerindedir ve rahatsızlık verirler. Sebebi bilinmeyen bir kaşıntı sorunu yaşanıyorsa yatak böceklerinden şüphelenebilir.

Yatak böcekleri herkesin başına gelebilmektedir. Bunlar temizliğin bir göstergesi değildir. Ayrıca işaretleri takip ederek yatak böceği olup olmadığı sık sık kontrol edilmelidir.

Aynı zamanda vücutta küçük, kaşıntılı ısırıkların olması, yatak böceğinin izlerine işaret etmektedir. Eğer bu tür ısırıklıklar karşılaşılıyor ise yatağı kontrol etmekte fayda olacaktır. Bazı kişiler bu tür böcek ısırıklarına fazla duyarlı değildir. Ayrıca yatak böceklerini de fark etmeyebilirler. Bu nedenler yatakları düzenli olarak temizlemeli, havalandırmalı ve kontrol edilmelidir.

Çünkü çarşaf ve yastık kılıflarında koyu lekelerin olması yatakta yatak böceklerinin olduğuna ve yaşadığına işarettir. Ayrıca sık sık otel odalarında kalınması da yatak böceklerinin yayılması için başlıca nedenlerden biridir. Bir otelde kaldıktan sonra eve getirilen kıyafetleri yıkamalısınız. Aksi takdirde otel odasında ki böcekleri de eve getirirsiniz.

Yarattığı Sorunlar

Yatak böcekleri, yatak ve kıyafet üzerinde küçük deri ve pullar bırakmaktadır. Aynı zamanda yatak böcekleri insanları çok rahatsız etmektedir. Özellikle de yatağa bağımlı kişiler için daha büyük bir sorun olabilmektedir. Hastaların iyileşme sürecinin hızlanması için hasta ile ilgilenen kişiler hasta yatağı kiralama hizmeti almaları oldukça sağlıklı ve doğru seçimdir. Çünkü normal yataklarda hastanın hareket etmesi, oturur pozisyona gelmesi yada hijyenik olması biraz daha zordur. Bu sebeple hasta yatağı kiralama hizmeti veren firmalar yatakla birlikte koruyucu alez vs. malzemelerini de vermektedir.

Yatak böceği gibi her türlü böcek çeşidinden kısa sürede kurtulmak için ümraniye böcek ilaçlama firması ile irtibata geçebilirsiniz. https://sctilaclama.com/ web sitesiniz ziyaret ederek ilaçlama hakkında bilgi alabilirsiniz. Veya iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.

  • İstiklal Mah. Şadırvan sokak No:43
    Ümraniye /İSTANBUL
  • Telefon: 0 216 329 09 05
  • Mobil: 0554 541 56 44
  • Email: info@sctilaclama.com
  • Pzrts – Cmrts : 09:00 / 18: