BYKONU

Bilgi, Ürün, Hizmet Portalı

Yurt Dışı Eğitiminde 5 Ülke

Yurt Dışı Eğitiminde 5 Ülke

Yurt dışında okumak, hayattaki en önemli tecrübelerden biridir. Kişi; aileden, yaşadığı çevreden, kültüründen ve arkadaşlarından uzakta bambaşka bir hayat kurup kendi ayakları üzerinde durmaya çalışıyor. Yurt dışında İngilizce dil eğitim alarak istanbul tour gibi firmalarda rehber olarak da hizmet verebilmektedir. Yurt dışına çıkabilmek için öncelikle vize olması gerekir. Vize işlemleri için Vizeniz Alınır ile irtibata geçebilirsiniz.

Yurt dışında eğitim alacak kişinin; yeni yaşam tarzına, yeni yemeklere, yeni bir dile ve yeni insanlara alışacak ve hayatına bir vizyon katacak. Yurt dışında eğitim alabileceğiniz en iyi ülkeler aşağıdaki gibidir:

Avustralya
Mükemmel doğası ve yüksek yaşam kalitesi ile listenin en başında yer almaktadır. Avustralya’nın Sydney şehri iş ve kariyer açısından çok fazla imkanlara sahiptir.

İspanya
İspanyol kültürü Türk insanına daha yakın geldiği için Türk öğrencilerin özellikle son yıllarda sıklıkla tercih ettiği ülkelerden biridir. Hukuk, mimarlık veya sosyal bilimler alanlarında eğitim almak isterseniz Avrupa’da bu alanlarda eğitim veren üniversitelerin en iyileri bu ülkededir.

İngiltere
İngilizce bakımından avantajlı ülkelerden biridir. İngiltere maddi açıdan öğrenciler için zorlayıcı olabilir. Bütçeniz sınırlı ise Manchester’ı seçebilirsiniz. İşletme, ekonomi, bilgisayar bilimleri, psikoloji ve hukuk alanında çok fazla araştırma imkanı vardır.

İtalya
Eğitim süresince kültür, tarih ve sanat içerisinde bulunmak istiyorsanız tercih edilecek ülke İtalya’dır. Maddi imkanlarınız sağlamsa İtalya’da sanat tarihi, mimarlık ve moda tasarımı bölümleri tercih edilebilir.

Fransa
Fransa’da eğitim almak isterseniz bilginize güveniyor olmanız gerekir. Saygın üniversitelerden mezun olduğunuzda tamamen alanınıza yetkin mezun olabilirsiniz. Özellikle hukuk ve siyaset alanında eğitim almak isterseniz Fransa mükemmel bir seçim olacaktır.

Türkiye’de de çok iyi eğitim veren üniversiteler olduğunu biliyoruz. Bu sayede bireyler çok daha iyi yerlere gelebiliyor ve hedeflerine ulaşabiliyor.