BYKONU

Bilgi, Ürün, Hizmet Portalı

Ev İlaçlaması

Ev İlaçlaması

Ev ilaçlaması günümüzde kesinlikle dikkatli yapılması ve zorunlu hale getirilmesi gereken bir ihtiyaç haline gelmiştir. Çünkü umulmadık anlarda tehlike boyutu yüksek birçok haşere tarafından evlerinize yuvalanması yaşam alanlarınıza yerleşip yumurta bırakıp çoğalması sağlığınızı tehdit edici boyutlarda mikrop ve bakteri salgınına uğramamız an meselesidir. Bunlar gıdalarımızı yiyerek, kemirerek ve ya dokunarak temas etkisiyle çeşitli hastalıklara sebep olurlar.

Çevrede uçan ve yürüyen: sinek, böcek ve kemirgenler, bilindiği üzere bodrum, lağım, çöp alanları ve sağlık şartlarına aykırı olan mahzenlerde yaşamaktadırlar. Bunlar oluşumlarından kısa bir süre sonra dağılarak, bahçe ilaçlaması, apartman ilaçlaması ve en önemlisi de ev ilaçlaması yapılmamış olan yerleşim alanlarına hızlıca elektrik buatları, çatlak duvar, bozuk dış kapı ve diğer açık buldukları geçitlerden ulaşarak besin bolluğu ve sıcak alan konusunda zengin olan tesislere yerleşirler. Eğer oturduğumuz dairenin  feni bakımları iyi, ev ilaçlaması en son altı ay içinde yapılmış ise gelen haşere temas yolu ile aldığı insektisit sayesinde etkisiz hale gelerek yok olacaktır. Bunun için endişelenmemize gerek yoktur.

Evdeki Böcekler
Ev ilaçlaması yapılmamış ise, mutfak dolaplarında ve açıkta bulunan gıdalara her fırsatta girip çıkan hamam böceği, tavanlar ve duvar köşelerinde örümcek, sivrisinek, karasinek mevcuttur. Banyo ve odaların tamamında gümüşçün(nem böceği), yatak içlerinde tahtakurusu ve mite-tozakarı, bahçe girişlerinde kene, akrep, kırkayak, çıyan ve birçok yürüyen diğer zararlılara rastlamak mümkündür.

Bundan daha da önemlisi doğrudan insanlara saldırmalarıdır. Bunun için ev ilaçlaması periyodik zamanlama ile en az altı ayda bir yapılması gerekmektedir. Fare ilaçlama büyük şehirlerde günümüzde zorunluluk gerektiren bir mecburiyet haline gelmiştir. Nedeni ise, hızla büyüyen devasa yapılar ve daralan doğal yaşam alanlarının yetersizliği ve tüketimin artması ile çöp yığınlarının oluşması ve buna paralel olarak mevsimlerin normalin dışında belirmesidir. Fare ilaçlama, çetin hava şartlarının vermiş olduğu barınma ve yiyecek sıkıntısının sonucunda farelerin insanların yaşam alanlarına saldırmaları ile oluşan problemlerin çözümüdür.

Fareler yaşam alanınıza girmiş ise yiyecek bulmak adına yerleşip yuvalanacaklardır. Eşyalarınız Halı Perde elektronik eşya, koltuk iskeletine kadar kemirecek sağlığınızı tehdit edecek bakteri ve mikroplar bulaştıracaklardır. İnsan uzuvlarından birine fare kemirmesi halinde bireyin ölümcül risk taşıması kaçınılmazdır. Fare ilaçlaması bu nedenle en önemli ilaçlama şeklidir. Kendi başınıza Önlemler almaya kalkmayınız bu işi profesyonel hizmet ve ekipmanlar ile çalışan firmaların uzman personelleri tarafından yapılması gerekmektedir.

Kullanılan ilaç kesinlikle insan sağlığını tehdit edici özellikte olmamalıdır. Sağlık Bakanlığı ve Tarım bakanlığının mutlak onayı olan ilaç ve ekipmanlar kullanılmalıdır. Bunları da kişi kendi temin edemeyebileceğinden destek ekip ten yardım alması önemli bir ayrıntıdır. Seçeceğiniz firmaların Güvenlik sertifikalarına ekipman sertifikaları uzmanlık alanları ekspertiz hizmetleri kullandığı ilaçların onayı gibi ayrıntılara da mutlaka özen gösteriniz.

Sct ümraniye böcek ilaçlama ile irtibata geçerek gerekli ilaçlama hizmetini alabilirsiniz.